Disfunctia erectila – tratament nou la Medicover

Evaluarea dimensiunii penisului

Conținutul

Faloplastia Introducere Faloplastia este o procedură estetică prin care se poate augmenta dimensiunea penisului, fie în lungime, fie în circumferință.

membrii erecției slabi

Despre faloplastie Faloplastia permite creșterea dimensiunii, în lungime sau circumferință, a penisului, și este recomandată pacienților care își doresc augmentarea dimensiunilor penisului. Intervenția vizează atât corectarea formei penisului în repaus, cât și în erecție.

în penisul s  a crăpat și a devenit albastru

Post-intervenție, pacienții raportează creșterea comfortului psihologic și a încrederii în sine. Mod de acțiune Există două abordări în ceea ce privește faloplastia: Augmentarea circumferinței penisului Se face prin intermediul unui lipomodelaj - sau reinjectarea grăsimii pacientului; Lipomodelajul presupune prelevarea celulelor grase ale pacientului și reinjectarea lor la nivelul penisului; Metoda este sigură, evaluarea dimensiunii penisului, iar rezultatele sunt definitive, cu condiția ca pacientul să nu sufere fluctuații de greutate semnificative.

Augmentarea lungimii penisului Se realizează prin eliberarea ligamentului fundiform si suspensor al penisului, responsabil de menținerea în poziție ridicată a penisului în timpul erecției; Penisul va fi astfel eliberat de structurile fibroase și de ligamentul care îl menține conectat de osul pube; Prin această tehnică, se obține o alungire de 3 până la 6 cm, dar câștigul se referă doar la penisul în poziție flască.

Cine poate sa beneficieze de tratament?

erecție la 35 de ani

Procedura este recomandată bărbaților care își doresc augmentarea penisului, fie în lungime, fie în circumferință. DETALII INTERVENȚIE Un consult pre-operator este esențial în stabilirea scopului și rezultatelor evaluarea dimensiunii penisului Pacientul va familie naturistă dolofană cu medicul despre privind viața și obiceiurile sale sexuale și urologice; Un consult pre-anestezic va fi efectuat cu 48 ore înaintea operației; Orice tratament pentru disfuncții erectile trebuie oprit; Pentru a diminua riscul de vânătăi sau de hematom trebuie oprit tratamentul de tip Aspirină sau Ibuprofen, cu 10 zile înaintea injectării, cu acordul medicului curant.

INTERVENȚIA: Intervenția se realizează sub anestezie generală pentru intervenția de alungire sau locală recomandată în cazul procedurii care vizează creșterea circumferinței penisului ; Augmentarea circumferinței penisului Se practică incizii cutanate de dimensiuni reduse pentru prelevarea grăsimii; Aceasta este apoi prelucrată și centrifugată Celulele de grăsime din straturile adipoase profunde și superficiale sunt aspirate prin micro-canule, cu evitarea nervilor și a vaselor de sânge; Grăsimea este apoi reinjectată prin nano-canule în penis, la nivelul corpului cavernos; Intervenția durează între 60 - 90 minute.

informații despre penis

Augmentarea lungimii penisului Incizia în cazul eliberării de ligament, va fi în formă de Y și se face la nivelul bazei penisului, dinspre publis spre scrot; Cicatricea rezultată va fi ulterior ascunsă de pilozitatea pubiană; Intervenția durează între 60 - 90 minute; Va fi necesară păstrarea unui pansament ermetic necompresiv după intervenție.

Evaluarea dimensiunii penisului Sunt necesare 8 - 10 săptămâni pentru a evalua rezultatul final - acesta este timpul necesar pentru ca întregul edem să se fi resorbit și țesuturile să-și recâștige flexibilitatea completă; În cazul lungirii de penis, de ce nu există nicio erecție ce să facem poate fi evaluat la 15 zile după intervenție, după ce se obține cicatrizarea cutanată; În cazul augmentării lungimii penisului, acesta este prelungit cu 3 până la 6 centimetri în repaus, în erecție câștigul este nul sau minim.

DUPĂ INTERVENȚIE: Disconfortul resimțit de pacienți este ușor de ținut sub control cu ajutorul analgezicelor; Edemele ce apar de regulă la 48 ore după intervenție, sunt normale, ele dispar în 5 - evaluarea dimensiunii penisului zile; Decalotarea nu va fi posibilă în primele zile după intervenție; Suturile se vor resorbi în decurs de 10 - 15 zile, moment în care se obține vindecarea; Se prescrie, de obicei, terapie antibiotică post-intervenție.

dimensiunea penisului la erecție maximă

RECOMANDĂRI: Viața sexuală poate fi reîncepută la 3 săptămâni după operație, cu recomandarea de a folosi prezervative lubrifiate; Activitățile sportive intense pot fi reluate la 1 evaluarea dimensiunii penisului 2 luni; Pentru augmentarea circumferinței penisului, se recomandă purtarea de lenjerie intimă largă, pentru a nu comprima inadecvat zona tratată; Pentru augmentarea lungimii penisului, trebuie purtat un slip compresiv special, pentru a evita presiunea asupra cicatricii; Este recomandat repaus timp de 1 - 2 săptămâni; Dușul poate fi reluat după ce cicatrizarea este completă.

COMPLICAȚII: Reacțiile locale in urma faloplastiei edem, iritație sunt normale pentru primele zile după intervenție,însă dacă vă îngrijorează în mod particular,este recomandat să contactați medicul dvs chirurg.

ce să mănânci pentru a crește erecția

Rar, pot să apară: - asimetrii.