Impotenta - cauzele fizice si cele psihologice

Tiroida si erectia. Meniu cont utilizator

Conținutul

Tulburările sexuale la bărbat — este vinovată glanda tiroidă? Broda BarnesDr. Bruce Rindejacularea întârziatăejacularea precoceHashimotoHillary ClintonHipertireozăhipertiroidiehipotireoză subclinicăHipotiroidiahipotiroidiehormoni tiroidieni naturaliimpotențălibidoul redusMary ShomonNatural Desiccated ThyroidNDTtemperatură bazalătratamenttulburările erectile Tulburările sexuale la bărbat — este vinovată glanda tiroidă?

erecție după un atac de cord

Ambele studii au avut ca obiect o posibilă legătură între tulburările sexuale funcţionale ale bărbaţilor în asociere cu tulburările reglării glandei tiroide. În cadrul primului studiu au fost examinaţi bărbaţii cu hipotiroidie, precum şi bărbaţii cu hipertiroidie. Bărbaţii au fost examinaţi în tiroida si erectia de două ori, o dată fără administrarea de hormoni ai glandei tiroide, iar a doua oară după aproximativ săptămâni, după reglarea medicamentoasă a valorilor asociate glandei tiroide, la momentul în care acestea se aflau din nou în limite normale.

Cercetătorii afirmă că un tratament adecvat al glandei tiroide asigură eliminarea tulburărilor sexuale.

penis mare oral

A existat un număr similar de bărbaţi fără probleme ale glandei tiroide ca grupă de control. Care este concluzia acestui studiu? Bărbaţii care prezintă o disfuncţie a glandei erectile prezintă mult mai frecvent de o disfuncţie erectilă în comparaţie cu bărbaţii cu glanda tiroidă sănătoasă.

geluri pentru creșterea sensibilității penisului

Studiul afirmă şi că tiroida si erectia tratament al disfuncţiei glandei tiroide poate conduce la reversibilitatea disfuncţiei erectile, ceea ce înseamnă că o poate elimina. Nu trebuie astfel să vă îngrijoraţi.

Testaţi-vă glanda tiroidă cu privire la funcţia excedentară sau deficitară a acesteia şi solicitaţi în caz de necesitate tratament medical.

rețete pentru un penis lung

Testaţi chiar astăzi temperatura bazală conform lui Broda Barnes sau temperatura dumneavoastră diurnă conform dr. Rindşi verificaţi în acest mod foarte simplu dacă organismul dumneavoastră este aprovizionat cu o cantitate suficientă de hormoni proveniţi de la glanda tiroidă.

până la sfârșitul actului sexual o erecție dispare